biskoupky-novy-most

Turisté se dostanou k rodišti básníka

BISKOUPKY – Jihomoravské Biskoupky u Ivančic zrekonstruovaly most, který obec spojuje s druhým břehem řeky Jihlavy a širokým okolím. Původní most byl v havarijním stavu a hrozilo jeho uzavření. Na opravu mostu, který využívají i turisté mířící do rodiště básníka Vítězslava Nezvala, přispěla Nadace ČEZ částkou 300 000 korun.
Most v Biskoupkách je jediná spojnice přes řeku Jihlavu v širokém okolí. Původní dřevěná mostovka dosluhovala a bez její výměny by most musel být uzavřen. Při cestě do dva kilometry vzdálených Hrubšic by lidé museli cestovat přes Ivančice a absolvovat cestu dlouhou 16 kilometrů. Výrazně by se obyvatelům Biskoupek protáhla i cesta do nedalekého Moravského Krumlova, donedávna sídla Slovanské epopeje od ivančického rodáka a secesního malíře Alfonse Muchy.

Most hodně využívají turisté směřující do rodiště slavného básníka Vítězslava Nezvala. Připomíná ho busta na místní základní škole, která je zároveň i jeho rodný dům. Přes opravený most vede i templářská cyklostezka k nedaleké zřícenině hradu Templštejn.

starosta-biskoupek-zve-na-novy-most

Starosta Biskoupek Josef Benda komentuje hladký průběh stavby.

Publikováno v Informace z obcí Mikroregionu.