Hostinec titul

Ketkovičtí se těší na nový společenský sál

KETKOVICE – Vnitřní prostory pro plesy, setkání seniorů či lokální události jako Kateřinská pouť či Havelské hody malé obci nedaleko Brna dosud chyběly. Nově otevřené Pohostinství na návsi situaci mění. Náklady na vybavení sálu pomohla uhradit Nadace ČEZ.

Čerstvě nahozené „Pohostinství na návsi“ v jihomoravských Ketkovicích neláká pouze k občerstvení a posezení u piva. V budově se nachází i nově obnovený společenský sál, který místním občanům poslouží při společných i rodinných oslavách a setkávání. Nadace ČEZ přispěla částkou 200 000 korun na částečné vybavení sálu židlemi a stoly.
„Sál byl dříve s restaurací soukromé zařízení, které obec koupila. Původní majitel všechno vybavení rozprodal,“ vysvětlil starosta Ketkovic Josef Obršlík potřebu investice a dodal, že rekonstrukcí se vyřešila tříletá absence prostorů pro „zimní“ ketkovickou kulturu. Pravidelně se zde konaly v zimě dva plesy a jiné kulturní akce. „Jsem rád, že můžeme občanům Ketkovic nabídnout důstojné prostory. Těšíme se na návštěvníky z blízkého i dalekého okolí. Jsem přesvědčen, že se do Ketkovic vrátí také trempové nejen z Brna a okolí, pro které byl při jejich návštěvách malebného údolí řeky Oslavy „pod Ketkovákem“ (pod zaniklým ketkovským hradem) tento hostinec jakousi pomyslnou trempskou Mekkou,“ doplnil starosta Ketkovic Josef Obršlík.
Obec koupila nemovitost za 1,5 mil. Kč, další několikanásobnou sumu si vyžádala rekonstrukce objektu. „Společenské sály jako součást hostinců v malých obcích bývají v zimě často jediné možné místo setkávání místních občanů. Ketkovice vynaložily nemalé peníze na odkoupení a rekonstrukci budovy, proto Nadace ČEZ ráda přispěla na její vybavení nábytkem,“ dodala ředitelka nadace Michaela Ziková.

NadaceCEZ_400x300_RGB_svetlePozadi_transparentni

 


Pohostinství Ketkovice

Publikováno v Informace z obcí Mikroregionu.