Pozvánka na Slavnosti chřestu a vína

chřest

Kulturní informační centrum Ivančice vás srdečně zve již na 25. ročník třídenních Slavností chřestu a vína, který se tradičně pořádá v měsíci květnu na ivančickém náměstí a přilehlých místech. K návštěvě láká Gastrozóna, Vinařská zóna, jarmark, bohatý kulturní program, jízdy parního vlaku a další nabídky.

www.slavnostichrestu.cz    www.facebook.com/slavnostichrestu

Sazenice chřestu již v prodeji! 09.04.2019
Stavte se k nám do informačního centra (Památník A. Muchy, Palackého nám. 9, Ivančice) pro svou sazeničku chřestu! Jsou dvouleté, rostlé, 50 Kč/ks.

Sekce Program je již kompletní!
slavnostichřestu8V pátek tradičně patří hudební pódium místním školám a spolkům. V sobotu dopoledne rozezvučí ivančické náměstí swingová kapela The People. V poledne bude možné procestovat s Pavlem Liškou a Janem Révaiem – Vandráky Vagamundos – střední Ameriku a to klidně s chřestem v puse nebo se skleničkou dobrého vína v ruce. slavnostichřestu6Odpoledne náměstí rozezpívá zpěvačka Barbora Poláková s kapelou, po ní nastoupí brněnská turbo-šanson kapela Poletíme? a večer návštěvníkům zpříjemní rocková kapela Arcus. slavnostichřestu9V neděli dopoledne zahraje milovníkům dechovky Mistříňanka. V neděli v poledne roztančí náměstí v rytmu samby Ritmo Factory s brazilským zpěvákem a tanečnicemi, milovníci rock’n’rollu se mohou těšit na kapelu The Fireballs. Program příjemně uzavře kapela studentů absolventů škol Jedličkova ústavu The Tap Tap.slavnostichřestu10

Na nádvoří ivančické radnice doplní prezentaci regionálních vinařství cimbálové muziky Břeclavan a Ponava. Ve vinařské zóně proběhnou také ukázky snoubení vína a jídla pod taktovkou sommeliera Pavla Chrásta.

slavnostichřestu11Pro děti bude připraven speciální program – pohádky, kejklířská a bublinová představení Divadla Koráb a Divadelní společnosti Koňmo, historický kolotoč a střelnice a program místních spolků a Střediska volného času – to vše nabídne dětská zóna u hřiště Dětský svět.

slavnostichřestu5Na kuchařském pódiu bude na Slavnostech 2019 opět rušno!
V sobotu 18. 5. 2019 se můžete těšit na českou herečku, moderátorku a hlavně kuchařku Markétu Hrubešovou! Markéta navštívila naše Slavnosti už vloni a tak jsme si navzájem padli do noty, že přijede letos zase – těšte se na kouzlení z chřestu, v jejím podání včetně milého úsměvu.Přemek Forejt

V neděli 19. 5. 2019 předvede svůj um současný porotce v soutěži Masterchef a šéfkuchař olomoucké restaurace Entreé, která byla v roce 2017 v prestižní anketě Maurerův výběr Grand Restaurant vyhlášena nejlepší v Česku – Přemek Forejt.

slavnostichřestu4

Oba dva dny bude show na kuchařském pódiu moderovat náš oblíbený host – kuchař Petr Stupka :-)

SCH_program_A3_2019

 

Publikováno v Informace z obcí Mikroregionu.