Cyklovyjížďka

Mikroregion Ivančicko zve na cyklovyjížďku

Mikroregion Ivančicko pořádá pro cyklisty druhý ročník akce Cyklovyjížďka, který se uskuteční v sobotu 14. září 2019. Cyklisté budou mít opět možnost poznat přírodní krásy, památky i zajímavosti, tentokrát východní části Mikroregionu. Těšit se mohou také na občerstvení i malý dárek za absolvování. Společný start vyjížďky je v sobotu 14. 9. 2019 v 10:00 hodin od budovy ivančické radnice (Palackého náměstí 6). Trasa bude vedena částečně po silnici a lehkým terénem. Celková délka trasy je 24 km. Startovné se nehradí.

Po společném výjezdu pojedou cyklisté k železniční zastávce Ivančice – město a odtud budou pokračovat k mostu před Park Réna. Dál trasa vede kolem ČOV a stromokruhu Evropy. Zde najedou na silnici a budou pokračovat ke Stříbskému mlýnu. Odtud dorazí až k železničnímu viaduktu, kde odbočí a budou pokračovat po cestě kolem řeky Jihlavy až do Nových Bránic, a dále do Dolních Kounic. Zde bude připravené první zastavení zpestřené kulturou a historií. Na výběr budou mít bezplatnou prohlídku Židovské synagogy, kde probíhá výstava fotografií Kurta Bardoše. Druhou bezplatnou možností je komentovaná prohlídka objektu kláštera Rosa coeli.

Odtud budou cyklisté pokračovat po silnici do obce Mělčany (možnost drobného občerstvení). Další trasa vyjížďky vede po silnici ke křižovatce na Silůvky a Moravské Bránice. Odtud se vydají doleva na Moravské Bránice a pokračovat budou po silnici k následující křižovatce, na které odbočí doprava ve směru k obci Hlína. Alternativní trasou je možnost jet na Hlínu přes obce Silůvky a Prštice.

Na Hlíně bude zajištěn pro účastníky cyklovyjížďky bezplatný vstup na rozhlednu Vladimíra Menšíka, kde si mohou z rozhledny prohlédnout okolí. Poté se vrátí zpět do obce ke sportovnímu areálu (za obecním úřadem), kde bude zakončení vyjížďky a každý účastník dostane občerstvení, certifikát o absolvování vyjížďky a drobný dárek. Dle individuálního tempa každého účastníka je možnost dorazit na zakončení na Hlíně mezi 14-16 hod.

Srdečně zveme všechny cyklisty, kteří chtějí poznat zajímavosti a podzimní krásy Mikroregionu Ivančicko. Partnerem akce je Nadace ČEZ a akci podporují dále všechny obce mikroregionu na trase cyklovyjížďky: Ivančice, Nové Bránice, Dolní Kounice, Mělčany a Hlína.  Zájemci mohou sledovat aktuální informace k akci, které budou zveřejněné na www.ivancicko.com

Mapa trasy

mapka trasy 2019

 


 

Malé ohlédnutí za prvním ročníkem (2018)

Cyklovyjížďka

Publikováno v Pozvánky na akce v Mikroregionu.