O děti postaráno – jsme malincí, ale děláme velké věci – přidejte se k nám

logo_ODP_2O děti postaráno je malá neziskovka, která na Ivančicku provozuje Dětský klub – družinu pro děti z rodin ve složité situaci a o jarních a letních prázdninách pořádá Umělecké tábory.

Ty jsou hodně speciální, protože na nich učí opravdoví profesionálové – na hudebním táboře potkáte zkušenou učitelku hudby, na filmovém herce a herečky z televize, filmu i divadla, na spisovatelském vás psaním bude provázat spisovatel, na divadelním s vámi divadelní představení bude nacvičovat divadelní herečka a kostymérka a další a další. Žádní studenti, kteří si hrají s dětmi, ale opravdický projekt, na kterém děti zažijí skutečné umění. Letos během filmového tábora se kluci a holky ocitli v rolích čarodějů a čarodějek v krátkém pokračování Harryho Pottera a jejich starší kamarádi na divadelním táboře se skutečně postavili na jeviště v Janáčkově divadle v Brně a nazkoušeli si hru na téma klasických pohádek.

Na jaře nám pandemie Dětský klub zavřela, ale to nás nezastavilo a my představili světu ONLINE HLÍDÁNÍ – možnost, jak se dál potkávat se svými kamarády i když na dálku a krom obvyklých her, tvoření, cvičení a soutěží jsme pomáhali s rozvojem jejich digitální gramotnosti. Jak velká pomoc jsou dvě hodiny klidu, kdy je “o děti postaráno”, když jste rodič, který se najednou ocitl doma na home office, OČR, snažíte se studovat, nebo si hledáte práci, to snad ani nemusíme dodávat. Když se naše ONLINE HLÍDÁNÍ navíc objevilo 3.5.2020 v reportáži ve Zprávičkách na Déčku České televize, strhla se lavina otázek, jestli bude možné naše kapacity využívat i mimo děti, které k nám chodily do klubu – placené nebo neplacené, ale hlavně z celé ČR. Na jaře jsme si na takový projekt ještě netroufali, ale od podzimu se náš tým rozrostl o zkušené kolegy a rozšíření ONLINE HLÍDÁNÍ je na spadnutí začátkem roku 2021.

Abychom rodičům pomohli alespoň trochu do doby, než bude ONLINE HLÍDÁNÍ k dispozici, začali jsme každý den dávat tipy na rozvoj dětských talentů do naší Facebookové skupiny ROZVÍJÍME TALENT DĚTÍ https://www.facebook.com/groups/rozvijimetalentdeti. Zatím je celkem maličká, ale věříme, že postupně porosteme – pojďte nám v tom pomoci, ať už se přidáte osobně, nebo o nás řeknete dalším rodičům malých školáků i předškoláků. Od ledna v téhle skupině navíc spustíme týdenní mini výzvy s našimi táborovými lektory – jako
ochutnávku, seznámení a tipy na zábavné a rozvíjející trávení času s dětmi.

O děti postaráno 1

IMG_20200731_151748     O děti postaráno 2

Budeme se na vás těšit.

tým O děti postaráno
Veronika Senciová, předsedkyně spolku
+420 777 110 161
info@odetipostarano.cz
www.odetipostarano.cz

Publikováno v Informace z obcí Mikroregionu.