Aktivity pro Ukrajinu (АКТИВНОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ) – nabízí SVČ Ivančice

Ukrajina, Vlajka, Nebe, Holubice, PtákSVČ Ivančice nabízí bezplatně ukrajinským občanům volnočasové aktivity. Nabídku si můžete pročíst v přiloženém plakátku.

Усі ці заходи надаються громадянам України безкоштовно.

 

Odkaz na info:

tábory:

https://www.svcivancice.cz/tabory/letni-primestske-tabory/primestske-ukrajinske-tabory/

jazykové kurzy:

https://www.svcivancice.cz/akce/2022/7/kurzy-ceskeho-jazyka-pro-ukrajinske-obcany/

Ukrajina tábory UA

Ukrajina tábory CZUkrajina kurzy UAUkrajina kurzy CZUKRAJINA plakát ukrajinsky

UKRAJINA plakát česky

——————————————————————————————————————————————————-

Horizont pro Ukrajinu

Pod tímto názvem se konalo v pátek 27. května v Ivančicích společné setkání českých a ukrajinských občanů. Odpoledne navštívily nejen rodiny z Ukrajiny, které jsou ubytované na Horizontu, ale také mnoho dalších dětí i dospělých, kteří přechodně našli svůj domov např. v Ivančicích nebo Moravských Bránicích. Tyto rodiny mnohdy doprovázeli členové hostitelských českých rodin nebo noví místní kamarádi a přátelé.

Ve venkovních i vnitřních prostorách Střediska volného času Ivančice měli návštěvníci možnost využít některou z mnoha nabízených aktivit. Připravena byla např. ochutnávka tradičních pokrmů obou národností (varenyky, pampušky, golubci, řízečky, bramboráčky, buchty,…), bubnovací hrátky a drumbeny, zábavná cesta s tajenkou, Kahoot games o zajímavostech z Česka a Ukrajiny, tvoření přívěsků Kumihimo a pískových obrázků, sportovní aktivity s překážkovou dráhou, hrály se české písničky pomocí boomwhackers a hudebních zvonků. Nechyběl dětský koutek, skákací hrad nebo šlapací káry.

Cílem akce bylo podpořit sociální inkluzi, toleranci a rovný přístup k příležitostem. Ale také propagovat aktivity volnočasových organizací, do kterých by se mohli ukrajinští uprchlíci v budoucnu zapojit.

Solidární akce Horizont pro Ukrajinu byla podpořena Evropským sborem solidarity, který v letošním roce slaví 5. výročí a byla spolufinancována Evropskou unií. O aktivitách Evropského sboru solidarity a možnostech pro mladé lidi se zájemci dozvídali přímo na info stánku i z interaktivní prezentace.

Bylo velice příjemné vidět, jak se Ukrajinci setkávali, navzájem seznamovali a užívali si odpoledne společně s českými návštěvníky.

Foto:

https://eu.zonerama.com/fotosvcivancice/Album/8461569

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=S7FmMgsRQns&t=1s

Publikováno v Nezařazené.