Lesni zastaveni 1

Podpora rozvoje obcí Mikroregionu Ivančicko

Všestranný rozvoj členských obcí je pro Mikroregion Ivančicko dlouhodobou prioritou. Daří se nám to ve spolupráci s partnery, kteří nás stabilně podporují. Těmito partnery jsou Nadace ČEZ a Jaderná elektrárna Dukovany.

Díky finančnímu příspěvku od Nadace ČEZ jsme na přelomu let 2021/2022 pomohli obcím Biskoupky, Čučice, Dolní Kounice, Hlína, Kupařovice a Němčičky, a také samotný mikroregion mohl veřejnosti přinést nové zajímavé aktivity.

Zde je malé ohlédnutí, čeho se podařilo dosáhnout v jednotlivých obcích. V obci Čučice proběhla obnova zeleně na návsi. Realizací projektu došlo k vizuálnímu i kvalitativnímu zlepšení prostředí.

foto dotace 2

 

V Dolních Kounicích bylo vytvořeno nové lesní zastavení. Vzniklo zde nové příjemné posezení jak pro občany Dolních Kounic, tak i projíždějící cyklisty a turisty. Umístěn byl městský mobiliář jako například stůl, lavice, odpadkový koš, stojan na kola a informační tabule. Vysázeny byly nové stromy a keře, které okrašlují okolí.

Lesni zastaveni 1

Obec Hlína je turisty vyhledávaná zejména díky rozhledně Vladimíra Menšíka a divadelním představením v lesním prostředí.  Vedení obce myslí také na nejmenší návštěvníky. V zimě proto byly pořízeny naučné prvky pro děti, které budou letos na jaře umístěny k dětskému hřišti za obecním úřadem a u rozhledny. Jedná se o dřevěné naučné tabule. Jedna nese lesní tématiku ve formě pexesa a druhá je oblíbenou dětskou hrou piškvorky.

Hlína 1

Obci Kupařovice záleží v průběhu celého roku na udržování pořádku a čistoty, a proto pořídila doplňkové vybavení na traktůrek, a to přídavný prvek – rozmetadlo s kartáčem.

5EB394A2-4024-45EE-8DC5-CE7C8794CFB0

Sousední obec Němčičky vybavila veřejná prostranství novým městským mobiliářem (lavičky a odpadkové koše). Jde o ta místa, která jsou obyvateli nejčastěji využívána, a kde doposud žádný mobiliář nebyl.

Němčičky 1

Na začátku května bude dokončeno rozšíření dětského hřiště o nové herní prvky a mobiliář v obci Biskoupky. Autorem těchto prvků je v regionu známý a oblíbený umělec Josef Zahradník.

Od září 2021 je pro veřejnost připravováno Videozpravodajství Mikroregionu, které přináší pravidelně reportáže o tom, co nového a zajímavého se v našem regionu a obcích událo. Tato videa najdete na webových stránkách mikroregionu zde.NadaceCEZ_400x300_RGB_svetlePozadi_transparentni

Všechny výše uvedené a další aktivity jsou realizovány v rámci projektu, který je v těchto týdnech dokončován a nese název „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity“. Děkujeme našim partnerům, Nadaci ČEZ a Jaderné elektrárně Dukovany za podporu, bez které by uskutečnění tohoto přínosného projektu nebylo možné.

Ing. Bohumil Smutný
manažer Mikroregionu Ivančicko

 

Publikováno v Projekty centra společných služeb.