Prázdninové prohlídky JE Dukovany pro veřejnost

354630219_662040212626952_3029737036878589537_n

Chcete probádat svět energetiky? V JE Dukovany se dostanete přímo k jeho jádru! Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejvýznamnějších výrobních zdrojů v Česku – spolehlivě pokryje 20 % české spotřeby. Víte, kolik žárovek svým instalovaným výkonem 2 040 MW rozsvítí? Zjistíte to v jejich infocentru, které se nachází hned u vstupu do areálu elektrárny.

Infocentrum je nabité interaktivními exponáty. Co takhle projít si cestu paliva od A do Z? Zblízka se při ní seznámíte s výrobním blokem i se samotným jaderným reaktorem. Nemusíte se ale bát, radioaktivitu si od nich neodnesete, zato nezapomenutelné zážitky ano! Schválně kdo si troufne sfárat třeba až na dno uranového dolu…

Úplnou novinkou v infocentru je unikátní virtuální prohlídka ReakTour – pohodlně se usaďte v kinosále a nasaďte si speciální brýle, které vás rázem přenesou do kontrolovaného pásma Jaderné elektrárny Dukovany. Prohlídka je speciální i v tom, že je interaktivní a vy jste ti, kdo si volí její scénář.

Výlet jako malovaný

Léto je před námi a JE Dukovany vás, vaše děti, kamarády a všechny blízké zve do jejich infocentra.

Nahlédněte s jejich průvodkyněmi a průvodci do světa energie. Mají pro vás nachystané velké množství perliček a zajímavostí o elektrárnách.

A to není vše! Pro děti májí připravený letní kvíz o speciální dárek.

Po celý červenec i srpen bude ve všech infocentrech připravena soutěž pro děti. Pokud dětský návštěvník správně odpoví na pět kvízových otázek, které jsou pro něj v infocentru připraveny, získá EDUkativní blok. Ten je plný zajímavostí o jaderné energetice a každý (nejenom) malý jaderník ho určitě ocení.

Více na: www.cez.cz/infocentra

Publikováno v Dobrovolný svazek obcí informuje.