Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Za kounickou Frankovkou

1.6.2019 @ 10:00

250Kč
Image (1)Dne 1. 6. 2019 se již od 10:00 otevřou vinné sklepy a nalévací místa v Dolních Kounicích, Moravských Bránicích, Nových Bránicích a Trboušanech. U každého vinaře budete moci ochutnat naši vyhlášenou Frankovku, která je díky své barvě, vůni a chuti jedinečná a nezaměnitelná, samozřejmě budete moci u vinařů ochutnat i další pěkné odrůdy, které jsou spjaty s Dolními Kounicemi. Za zmínku jistě stojí Müller Thurgau, Veltlínské Zelené, Sauvignon, Chardonay, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a mnoho dalších…
Pro letošní ročník pro vás připravujeme 20 otevřených sklepů a nalévacích míst, kde bude svá vína prezentovat třicítka místních vinařů. Budete moci ochutnat vína od malovinařů i velkovinařů, dokonce i od vinařů, kteří se pravidelně umísťují v Salonu vín České republiky. Mezi jednotlivými vinařskými obcemi bude opět fungovat autobusová kyvadlová doprava, samozřejmostí ale i zůstává vyznačení turistických okruhů mezi jednotlivými vinaři. Díky tomu mohou návštěvníci poznat kouzlo historického města Dolní Kounice, údolí řeky Jihlavy a nádherných vinic, které Dolní Kounice obklopují. Hlavním cílem této akce je navázání přátelských vztahů mezi návštěvníky a vinaři a seznámení se s naší osobitou Frankovkou.
Vstupné 250 Kč zahrnuje skleničku, kapsičku, mapku, jízdné v autobusech a vratnou zálohu za čip 50 Kč. Franky v hodnotě 10 Kč, za které se ochutnávají vína, si pak návštěvníci budou moci zakoupit na pokladnách v jednotlivých obcích. Čipový systém umožňuje i platbu platební kartou a vrácení zůstatku z čipu zpět návštěvníkovi.
Ing. Radek Šusta
Bratrstvo vinařů a kopáčů 1737
Image (1)

Podrobnosti

Datum:
1.6.2019
Čas:
10:00
Cena:
250Kč
Rubrika Akce:

Pořadatel

Bratrstvo vinařů a kopáčů 1737

Místo konání

Dolní Kounice
Dolní Kounice, Česká republika + Google Mapa
Webová stránka:
https://www.dolnikounice.cz/