SVČ Ivančice – aktuality

DĚTSKÝ KLUB HORIZONT pro děti ZŠ opět od září 2023

odpolední klub pro děti/ vyzvedávání po vyučování/ doprovod na kroužky v SVČ/ doučování a pomoc s úkoly/ tvoření, hry, Xbox, fotbálek,…

hlásit se můžete už nyní osobně na recepci SVČ Ivančice nebo přes rodinný účet

pondělí-pátek až do 18.00 hodin

 

ZÁJMOVÉ KROUŽKY 2023-2024

sportovní/ řemeslné a keramické/ naučné a zábavné/ taneční/ technické/ počítačové/ foto-video/ hudební/jazykové

přihlašování bude spuštěno od pondělí 28. srpna na recepci SVČ Ivančice nebo přes rodinný účet

nabídka a více informací v průběhu srpna na www.svcivancice.cz

———————————————————————————————————————————————————-

DĚTSKÝ KLUB-květen23Matky s dětmi 23 2

podrobnosti a přihlášení:

https://www.svcivancice.cz/tabory/letni-pobytove-tabory/tabory-pro-matky-s-detmi/

foto 2022:

https://eu.zonerama.com/fotosvcivancice/Album/8754661

video upoutávka:

https://www.youtube.com/watch?v=p3J-3zIECV0

———————————————————————————————————————————————————-

letni tabory-link

Odkaz na příměstský tábor na jarní prázdniny:

https://svcivancice.cz/tabory/behem-skolniho-roku/sportovni-primestsky-tabor-na-jarni-prazdniny/

 

odkaz na letní příměstské a pobytové:

https://svcivancice.cz/tabory/letni-pobytove-tabory/

https://svcivancice.cz/tabory/letni-primestske-tabory/

 

—————————————————————————————————————————————————————-

EXIT GAME Říše divů

Přijďte si vyzkoušet novou únikovou hru, která je určena pro starší 10 let i dospělé. Svůj termín si rezervujte na:  https://svcivancice.cz/exit-game/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=sZ8XRP3E82I

Registrace: https://www.supersaas.cz/schedule/SVCIvancice/ŘÍŠE_DIVŮ

 

—————————————————————————————————————————————————————–

Letak_Mírové_vzdělávání_2023-page-001

Letak_Mírové_vzdělávání_2023-page-002

odkaz na kurz Mírového vzdělávání

https://svcivancice.cz/aktualne/mirove-vzdelavani/

 

—————————————————————————————————————————————————————

We Are One plakat2

zu 22-23

www.svcivancice.cz/krouzky

 

školička-2

——————————————————————————————————————————————————-

TOB_2022_Ivancice (40)Ivančice se připojily k T-Mobile Olympijskému běhu

Ve středu 22. června 2022 se na ivančickém fotbalovém stadionu konal T-Mobile Olympijský běh. Ivančice byly jedním z devadesátky míst v rámci republiky, kde se tento běh konal. Dopoledne závodily děti z 1.-5. tříd ZŠ TGM a VM a také z přípravné třídy ZŠ VM. Děti si dopoledne užily sportem, některé se účastnily i odpoledních hlavních závodů.

Na start hlavních závodů nastoupilo cca 120 malých a dospělých závodníků. Děti běžely dle věku 400, 800 a 1200 m na okruhu ivančického fotbalového stadionu. Dospělí běželi ze stadionu trasou, která vedla po březích místních řek a v přilehlé přírodě. Délky byly 2,5 a 4,5 km, cíl byl opět na stadionu. Děti v cíli obdržely speciální medaile, pro ivančický závod vytištěné na 3D tiskárně a ty, které se umístily na stupních navíc ceny pro 3 nejrychlejší v daných kategoriích. Ocenění čekalo i na nejlepší běžce obou dospěláckých délek v kategoriích ženy i muži, všichni pak obdrželi ozdobné vzpomínkové medaile. Ceny předával starosta Ivančic pan Milan Buček a účastníkům poděkoval za podporu sportu i olympijské myšlenky. My se ke gratulaci a poděkování také připojujeme.

V rámci účasti na T-Mobile Olympijského běhu podporují běžci také Českou olympijskou nadaci, která umožňuje sportovat dětem, jež si sportování nemohou dovolit. Na podporu nadace jde část z každého startovného. V letošním roce startovalo v České republice přes 73 tisíc běžců a společně vybrali pro Českou olympijskou nadaci téměř 620 tisíc Kč.

Děkujeme fotbalovému klubu FC Ivančice za poskytnutí zázemí, Atletickému klubu Ivančice za pomoc při měření a zápisu výsledků, Sáře Burešové za fotodokumentaci, Vojtovi Lacinému za záběry z dronu a všem, kteří s touto akcí pomáhali.

https://www.svcivancice.cz/akce/2022/6/t-mobile-olympijsky-beh-22/

foto:

https://eu.zonerama.com/fotosvcivancice/Album/8562466

———————————————————————————————————————————-

blank 20220616_140946KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ, ANI NESTÁRNE

Ve dnech 9. – 17. 6. 2022 se ve Středisku volného času v Ivančicích uskutečnil školící kurz pro pracovníky s mládeží, který byl součástí projektu vzdělávací mobility Upgrade deskovky a escape room v neformálním vzdělávání. Tento kurz navázal na projekt konaný na Slovensku na jaře 2018, bohužel nepříznivá situace způsobená pandemií způsobila, že byl termín konání několikrát odložen. Záměrem projektu bylo zvýšit kvalitu neformálního vzdělávání prostřednictvím deskových a únikových her. Cílem bylo přinést nový pohled, nástroje, metody a zatraktivnění neformálního vzdělávání pro mladé lidi, neboť deskové a únikové hry jsou moderní a v současnosti u mládeže velice oblíbené.

A tak se v Ivančicích sešli nadšenci do deskových her, a to nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a z Ukrajiny. Během týdenního pobytu se účastníci seznámili s téměř stovkou deskových her, z nichž většinu si i zahráli. Rovněž si vyzkoušeli různé typy únikových her (karetní, v místnosti, venkovní aj.). Nešlo však jen o to hry poznat a zahrát si je, ale také je umět vhodným způsobem využít při realizaci různých příměstských a pobytových táborů. Účastníci měli rovněž za úkol vytvořit pomocí deskových her nějaké vlastní zajímavé aktivity pro děti, což se všem podařilo. O zábavu a společenský kontakt nebyla nouze. Zázemí v SVČ Ivančice bylo velmi příjemné a vstřícné, a to po všech stránkách, od ubytování, stravování, poskytnutí potřebných prostor, až po skvělé lektory, kteří uměli zaujmout a nadchnout, a hlavně neúnavně vysvětlovat pravidla her, hrát spolu s účastníky a poukazovat na možné využití her při nejrůznějších aktivitách s dětmi. Setkání ukázalo, že u deskových a únikových her vůbec nezáleží na věku či státní příslušnosti, stačí jen mít chuť si hrát. Zjistili jsme totiž, že neplatí jen, kdo si hraje, nezlobí, ale také KDO SI HRAJE, NESTÁRNE.

Eva Schneiderová, účastnice kurzu

Foto:

https://eu.zonerama.com/fotosvcivancice/Album/8582485

video:

https://www.youtube.com/watch?v=ikLsaqaKt1k

20220616_121421   20220616_165236

Publikováno v .