Ketkovice

erbKetkovice

Ketkovice - Kostel sv.KateřinyKetkovice jsou obcí na západním okraji okresu Brno-venkov 20 km západně od Brna, 7 km severozápadně od Oslavan. Leží na východním okraji Křižanovské vrchoviny; zhruba 2 km západně od obce vede hluboké údolí řeky Chvojnice, jižně pak Oslavy. Na skalnatém ostrohu nad jejich soutokem stojí zřícenina hradu Levnova, tradičně známého též jako Ketkovický hrad.

Obec je zajímavá pro turisty především díky přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice. Jedná se hluboce zaříznuté říční údolí, kde si řeka razí cestu přes velmi tvrdé granulitové horniny. To se projevilo vznikem četných skalisek, které na mnoha místech dodávají údolí Oslavy ráz kaňonu. Údolí je velice atraktivní pro turistické vycházky, vede jím několik turistických značek.

V údolí se nachází několik chatových osad, vodních mlýnů (Skřipinský, Senoradský a Ketkovický), romantických zřícenin (Lamberk, Sedlec, Kraví hora a Levnov (neboli Ketkovický hrad) vypínající se na skále 2,5 km jihozápadě od obce nad soutokem Oslavy s Chvojnicí). Nad údolím se nachází altán Gloriet a boční strž Divoká rokle s četnými peřejemi a drobnými vodopády.

Nejvýznamnější každoroční akce v obci:

Tradiční červencová Cyrilometodějská pouť s folklórní zábavou, PLAZ KETKAZ CUP – turnaj v minikopané, hody na konci srpna, silvestrovský „Svařák“ na radnici.

 

Kontaktní údaje:

Obec Ketkovice130 (1)Ketkovice - Opravená kaplička 010Ketkovice - Panorama obce
Ketkovice 87
664 91 Ivančice

Tel: 546 450 300
E-mail: ketkovice@volny.cz
www.ketkovice.cz