Ivančice

Ivančice_Znak_Korbele

Město Ivančice leží v teplé kotlině jižní Moravy na soutoku tří řek – Jihlavy, Oslavy a Rokytné. Město je přirozeným centrem celé oblasti a je tzv. obcí s rozšířenou působností. Nadmořská výška náměstí je 208 m. Dominantou je gotický farní chrám Nanebevzetí Panny Marie se svojí 53 m vysokou věží. Severovýchodně nad městem se nachází kaple sv. Jakuba, ke které neodmyslitelně patří i křížová cesta. V místní části Řeznovice najdete románský kostel sv. Petra a Pavla postavený v polovině 12. st. s jeho výjimečnou architekturou. Jeden ze tří nejstarších židovských hřbitovů v Česku s cennými náhrobky a novorománskou obřadní síní najdete v Mřenkové ulici.

Mezi historickými domy vynikají současná radnice Dům pánů z Lipé a renesanční budova Památníku Alfonse Muchy, kde můžete celoročně navštívit stálé expozice Vladimíra Menšíka a Alfonse Muchy. Expozice Vladimíra Menšíka je sestavena z osobních věcí, rodinných fotografií, dokumentů, fotografií z mnoha filmů, ve kterých známý herec účinkoval. Expozice Alfonse Muchy znázorňuje život a dílo světoznámého ivančického rodáka – secesního malíře, grafika a dekoratéra, zakladatele české školy klasického fotografického aktu.  Po českých bratrech zde zůstala věž kaple, budova bratrské akademie a archeologické vykopávky.

 

 3D PROHLÍDKA

 
Nejvýznamnější každoroční akce ve městě:

Slavnosti chřestu v Ivančicích ve druhé polovině května, koncerty Concentus Moraviae v červnu, Svatojakubská pouť okolo 25. července, Dny památek na začátku září, Svatováclavské trhy s Grilfestem – poslední týden v září, Advent v Ivančicích.

.

 

Kontaktní údaje:

Město IvančiceIvančice - Dům pánů z Lipé - radnice v IvančicíchIvančice - Stálá expozice A. Muchy v IvančicíchIvančice - město
Palackého náměstí 196/6
664 91 Ivančice

Tel: 546 419 411
E-mail: info@muiv.cz
www.ivancice.cz