Zámek Moravský Krumlov a Slovanská epopej

Nechte se ohromit Slovanskou epopejí na zámku v Moravském Krumlově.

Cyklus 20 monumentálních pláten namaloval secesní malíř světového věhlasu Alfons Mucha.

Přinášíme vám přehled událostí a informací z dění kolem Slovanské epopeje v Moravském Krumlově.

 

 • OTEVÍRACÍ DOBA Slovanské epopeje:

  leden–květen, září–prosinec 9:00-16:00 (poslední vstup v 15 h.)

  červen–srpen 9:00-17:00 (poslední vstup v 16 h.)

  celý rok: pondělí zavřeno

  Rezervovat si svoji prohlídku můžete zde, nebo na tel.: +420 770 132 566. Vstupenky také pořídíte na pokladně Slovanské epopeje přímo na zámku. Pokud do Moravského Krumlova přijedete bez předchozí rezervace, zajděte si nejprve koupit lístek do expozice na pokladnu. Podle aktuální kapacity výstavních prostor můžete jít buď hned na prohlídku, nebo si zatím zajdete na kávu a po občerstvení se vydáte obdivovat Slovanskou epopej.

 • UZAVŘENÍ SLOVANSKÉ EPOPEJE

  v úterý 18. října bude zavřená Slovanská epopej, navštívit ale můžete věž a šlechtické komnaty.

  od úterý 1. listopadu do pátku 4. listopadu (včetně) je zavřena Slovanská epopej a věž. Navštívit můžete šlechtické komnaty.

 • NADČASOVÝ MUCHA: SPOJENÍ SVĚTŮ

  Tak zní název série výstav, které na jižní Moravě připravil Mucha foundation. Jde o výstavy obrazů a děl inspirovaných Alfonsem Muchou v rámci tzv. Muchovy stezky, v místech spojených s životem Alfonse Muchy. Moravský Krumlov je do ní zapojen společně s Ivančicemi, Mikulovem a Hrušovany nad Jevišovkou. K vidění jsou od května do října v jednom ze sálů na zámku v Moravském Krumlově. Výstavy na sebe vzájemně navazují a jejich propojení je prvním zhmotněním myšlenky vybudovat Muchovu stezku. Ta má podle Johna Muchy propojovat místa, kde jeho dědeček žil a působil. Na jihomoravská města postupně navážou i ta ze zahraničí. Současná série výstav se zaměřuje na Muchu a jeho vliv na pozdější generace umělců od šedesátých let 20. století až po jeho současné následovatele. Ostatně právě to v sobě ukrývá samotný název. Výstava Nadčasový Mucha: Spojení světů je na zámku v Moravském Krumlově součástí prohlídky Slovanské epopeje.

 • SLOVANSKÁ EPOPEJ PRO ŠKOLNÍ TŘÍDY

  Možnost využití nabídky komentované prohlídky. Učitelé mají jako doprovod vstup zdarma.

 • S BRNOPASEM ZDARMA NA SLOVANSKOU EPOPEJ

  S turistickou kartou BRNOPAS můžete na Slovanskou epopej zdarma. Stačí ji jen ukázat u pokladny na zámku. Využijte výhody turistické karty a poznejte krásy a skvosty v okolí Brna. Pozor – vstupenky na Slovanskou epopej s využitím BRNOPASu můžete uplatnit pouze na místě, rezervace online není možná. Více informací ZDE.

 

Kontakt:

www.mucha-epopej.cz

Facebook: @muchovaepopej

Instagram: slovanska_epopej

Publikováno v .